Derma roller. Jakie igły wybrać.

Derma roller jest często i chętnie wykorzystywany w gabinetach kosmetycznych, lecz kupowany jest również do użytku domowego. Jego regularne zastosowanie przynosi korzyści takie jak zmniejszenie zmarszczek i cellulitu. Jak działa derma roller i jakie igły wybrać?

Derma roller. Zastosowanie i przeciwwskazania.

W wyniku mikrouszkodzeń w wyniku nakłuwania, powstaje niewielki stan zapalany co pobudza mechanizmy regeneracyjne skóry. Zwiększa się produkcja między innymi kolagenu i elastyny. Przy regularnym stosowaniu, zauważymy korzystne zmiany na naszej skórze takie jak: ujędrnienie, spłycenie zmarszczek, zmniejszenie cellulitu. Dodatkowo, dzięki temu zabiegowi, skóra lepiej wchłania wszystkie składniki aktywne, które stosujemy w naszych kosmetykach.

 

Co najważniejsze, jest to zdecydowanie bezpieczny zabieg przeciwstarzeniowy, nie tylko regenerujący, lecz również hamujący procesy starzenia się skóry. Pomaga także pozbyć się przebarwień, czy zwęzić pory. Wykonywany powinien być w każdym wieku, aby przede wszystkim zapobiegać niepożądanym zmianą, które przychodzą wraz z wiekiem.

 

Rollowanie dermo rollerem możemy wykonywać na całym ciele w zależności od potrzeb. Jest to jedno z najskuteczniejszych sposobów na pobudzenie produkcji elastyny, oraz kolagenu, a ich nowe utworzenie po zabiegu trwa około 2 miesiące. Wzrost może wynieść nawet 400%.

Derma roller – przeciwwskazania

  • Choroby zakaźne skóry
  • Cukrzyca
  • Łuszczyca
  • Skóra naczynkowa
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Egzema

Derma roller – wskazania

  • Przebarwienia i blizny potrądzikowe
  • Utrata jędrności skóry
  • Pojawienie się nowych zmarszczek lub inne oznaki starzenia
  • Utrata owalnego kształtu twarzy

Jakie igły wybrać do zabiegu derma rollerem?

 

Dostępne mamy igły o różnej długości i grubości, a każda z nich ma inne zastosowanie. Wyróżniamy igły o długości: 0,2 mm, 0,25 mm, 0,3 mm, 0,5 mm, 0,75 mm, 1 mm, 1,5 mm, 2 mm, 3 mm.

 

Igły o długości 0,2 mm, 0,25 mm oraz 0,3 mm stosowane są w zabiegach na skórze głowy, okolicach oczu, a także w okolicach ucha. Masaż takim derma rollerem zwiększa przepuszczalność naskórka i pobudzają mikrokrążenie. Powstałe mikrouszkodzenia pomogą skutecznie wprowadzić później substancje aktywne w głąb skóry. Zabieg nimi nie powinien być wykonywany częściej niż raz w tygodniu.

 

Derma roller z igłami o długości 0,5 mm służy w zabiegach wprowadzających substancje aktywne w skórę głowy, gdy walczymy np. z łysieniem. Powodują one również złuszczenie i odnowę naskórka i zwiększają elastyczność skóry co oznacza, że z powodzeniem mogą być wykorzystywane do masażu twarzy, gdy zależy nam na mocniejszych efektach.

 

Igły o długości 0,75 mm i 1 mm używane są do okolicy czoła, policzków, szyi oraz dekoltu. Wykorzystywane są najczęściej w gabinetach do rozprowadzenia w głąb skóry substancji ze specjalnych ampułek, które odżywiają, poprawiają koloryt skóry i zmniejszają wydzielane sebum. Mogą także niwelować powstałe w przeszłości przebarwienia.

 

Igły długie na 1,5 mm przeznaczone są do twarzy jak i ciała, również do rozprowadzenia substancji w ampułkach. Przy już tak długiej igle, zauważymy zmniejszenie się porów oraz bruzd skórnych.

 

Głowica nakłuwająca z igłami 2 mm i 3 mm służy do masażu ciała. Terapia. Pobudza mikrokrążenie, zwiększa przepuszczalność naskórka i powoduje zmniejszenie widoczności blizn, rozstępów i cellulitu. Zabieg warto wykonywać raz na 3/4 tygodnie.