Witam !

Pierwszy wpis postanowiłam potraktować jako takie INTRO, gdzie przybliżę Wam troszeczkę moją osobę oraz nakreślę co mniej więcej będziecie mogli na tym blogu znaleźć w przyszłości.

Jak już mogliście przeczytać w info O MNIE – mam na imię Agnieszka ale tak naprawdę tym imieniem zwracają się do mnie tylko moi rodzice i.. teściowa 😉 Znajomi natomiast, i to już od wielu lat mówią do mnie Motyl. Stąd też nazwa tego bloga 🙂
Mieszkam w Niemczech, nie do końca z wyboru, natomiast jestem rodowitą polką. Jeśli chodzi o moją pracę to obecnie nie pracuję – na zasadzie nie jestem nigdzie zatrudniona, bo żebym nic nie robiła to ciężko mi powiedzieć. No ale 🙂 Aktualnie “siedzę” [gdyby to na siedzeniu polegało, prawda?] w domu z dziećmi. Mam ich dwójkę, córka ma na ten moment 3,5 roku a syn 10 miesięcy.

Od nawet nie pamiętam kiedy, bo tak długo, zajmuje się rękodziełem. W dodatku przez pewien czas prowadziłam własną działalność gospodarczą z tym związaną. Ogólnie jestem taką osobą, która nie potrafi usiedzieć, nic nie robić. Także często – o ile czas i dzieci pozwalają – coś dziergam, coś szyje, coś maluje, kombinuje wycinam, kleje, i co tam jeszcze.

Co dokładnie robię/robiłam [w sensie rękodzieła] ?

biżuteria, głownie sutasz (ale i decoupage oraz recyklingową biżu np. z kapsli):
1 300x69 - Witam !

szydełkowe dzierganki, tutaj przeróżnie naprawdę (np. poduszki, koce, serwetki, maskotki, chusty itp):
2 300x69 - Witam !

– troszeczkę szyłam m.in. portfele, torebki/kosmetyczki (i nawet jedną lalkę!):
5 300x69 - Witam !

– różne mini budowlane twory 😀 nie wiem jak to inaczej nazwać, chodzi mi tutaj np. o domek dla lalek, mebelki do niego, ramki itp.:
4 300x70 - Witam !

– troszeczkę też haftowałam, też koralikami:
3 1 300x121 - Witam !

-na koniec coś, co z rękodzieła włazi w kategorię ART czyli malarstwo. Malować uwielbiam! uwielbiam. Ale ja potrzebuje ciszy, spokoju i czaaaasu do tego, żeby malować, a przy dzieciach no nie oszukujmy się jest to raczej nieosiągalne dlatego póki co zdarza się to baaardzo rzadko.

Ponadto, tematyka która była przy mnie od zawsze – no dobra, nie od zawsze ale od naprawdę długiego czasu – to tematyka BEAUTY czyli makijaże, paznokcie oraz oczywiście pielęgnacja. Nie ma się co dziwić, w końcu jestem kobietą 🙂 Jednak stosunkowo niedawno totalnie zmieniło się moje podejście do makijażu. Ze: “znowu muszę się pomalować żeby wyglądać jak człowiek” (wiecie z takiego musu, że trzeba się znowu pomalować, a wieczorem to zmyć, żeby następnego dnia znowu się pomalować) na: “znowu mogę pokombinować, posprawdzać nowe kosmetyki, czegoś się nauczyć”. Tak… Robienie, tworzenie makijażu tak mnie wciągnęło, zauroczyło, pochłonęło ostatnio, że zapragnęłam zostać wizażystką. Kto wie, może kiedyś 🙂 Póki co jednak makijażystką nie jestem i proszę pamiętajcie o tym oglądając moje makijażowe dzieła 🙂 W związku z tą dziedziną, postaram się również pisać dla was rzetelne recenzje kosmetyków oraz porównania. Co ważne w tym temacie – ja mam bardzo jasną karnacje oraz cerę mieszaną. Proszę bierzcie to pod uwagę czytając moje opinie i odczucia związane z danymi kosmetykami. Np. raczej nie znajdziecie u mnie testów podkładów do ciemnej karnacji czy kremów dla suchej skóry twarzy. Nie znaczy to jednak, że nie będę się starała, żeby każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie 🙂

To chyba tyle na początek. Oj, rozpisałam się! Pozdrawiam bardzo gorąco! Buziaki! 🙂