Makijaż na Halloween – Królowa Wampirów

Witam 😉 Już od ponad tygodnia mamy październik więc najwyższy czas na makijaż na Halloween.
Ba, czas ogłosić październik miesiącem Halloweenowych makijaży. Od dzisiaj do 27.10.2017 będę pokazywać Wam propozycje na Halloween 3 razy w tygodniu. Łącznie będzie ich 9.
Jak widzicie makijaż na halloween zdominuje tego bloga w tym miesiącu, jednak uważam że jest to idealny czas by zaszaleć i bawić się makijażem bez żadnych ograniczeń. Chyba że je sobie sami postawicie, bo np coś Wam się po prostu nie podoba.

W moim przypadku możecie być pewni, że nie zobaczycie żadnych krwawych makijaży, przerośniętych szczęk, wielkich kłów, szram, ran, robali… czyli nic z gatunku “bloody makeup”. Szanuję i podziwiam zdolności techniczne osób które wykonują takie charakteryzacje bo nie jest łatwe zrobić to tak, żeby wyglądało to naturalnie.
Jednak najnormalniej w świecie mi się to nie podoba, wręcz mnie odstręcza i nie mam najmniejszej ochoty się za to zabierać.
Również nie podobają mi się wszelkiego rodzaju makijaże z czaszkami. Może dlatego że prawie każda osoba zajmująca się makijażem próbuje tego typu mejkapów? Nie wiem, nie obiecuje też za za rok czy dwa mi się nie odmieni. Ale póki co nie spodziewajcie się nic tego typu u mnie na blogu.

Co za to będzie? Totalny miszmasz 😉 Mam wrażenie, że każdy makijaż na halloween jaki zaplanowałam będzie z innej bajki. Ale to chyba dobrze, przynajmniej nie będzie nudno 😉

Dziś mam dla Was chyba “najstraszniejszy” makijaż halloweenowy jaki dla Was zaplanowałam. Jak już pewnie się spodziewacie po tytule jak i miniaturce –
jest to makijaż ala Wampir, ale nie byle jaki.
Jest to Królowa Wampirów 😉

takitammotyl, makijaż na halloween, wampir, charakteryzacja

Co ważniejsze, ten makijaż jest dość łatwy w przygotowaniu i nie wymaga szczególnie wyszukanych kosmetyków.
Jedynym niestandardowym produktem, którego raczej się nie ma w domu są tutaj czerwone soczewki
(które wspaniałomyślnie i totalnie o to nie proszony kupił mi mój mąż
“bo pomyślałem że na halloween mogą ci się przydać” ♥ )
Ale myślę, że bez nich makijaż może również doskonale spełniać swoją funkcję.

Co będziecie potrzebować?

* coś do rozjaśnienia podkładu (który najlepiej nałożyć także na szyję, dekolt, ramiona; ja tego nie zrobiłam bo myślałam że jestem wystarczająco blada i na zdjęciach jednak widać różnicę)
może to być biały mixer do podkładów lub biała farba do ciała. Może to być też ewentualnie najjaśniejszy podkład jaki dostaniecie w drogerii + bielący puder lub mąka ziemniaczana.
* czarna kredka do oczu lub czarna kredka do brwi, ewentualnie czarny eyeliner
* czerwona kredka do oczu lub czerwona konturówka do ust, ew. czerwony cień do powiek (do zagruntowania kredki); czerwona szminka
* porządny korektor który zamaskuje Wam końcówkę brwi

i to by było na tyle. + standardowo, tusz do rzęs, możecie też przykleić sztuczne rzęsy, możecie delikatnie wykonturować powieki, fajnie będzie też na koniec użyć fixera do makijażu żeby wszystko się nam jak najlepiej trzymało.

Do tego odpowiedni strój i gotowe 😉

takitammotyl, makijaż na halloween

takitammotyl, makijaż na halloween

takitammotyl, makijaż na halloween

takitammotyl, makijaż na halloween

takitammotyl, makijaż na halloween

takitammotyl, makijaż na halloween

takitammotyl, makijaż na halloween