Trendy w makijażu 2018 – moja interpretacja

Witam! Dzisiejszy tytuł – trendy w makijażu 2018. Tym tematem się dzisiaj zajmiemy.

    Jest to coś, z czym staram się zmierzyć, gdyż moja buntownicza natura zawsze była przeciwna trendom, modom itd.
    Zawsze też lubiłam się wyróżniać, a podążanie za “modą” (mówię tutaj o “modzie” kreowanej przez asortyment sklepików odzieżowych, a nie o high fashion) w małym miasteczku powodowało tylko wysyp klonów. Zresztą, było (i może nadal jest?) we mnie przekonanie, że osoby bardzo modne najprawdopodobniej nie założyłby około 80% swojej garderoby, gdyby nie była ona właśnie super modna. Może się mylę, na pewno istnieją wyjątki. Ale nie mnie to oceniać.

Niemniej jednak ostatnio poczułam, że mimo wszystko powinnam się jakoś ustosunkować do trendów panujących w “branży” makijażowej.
Oczywiście, chcąc nie chcąc miałam już jakieś pojęcie na ten temat, jednak nie wdrażałam tego w swoje prace. Przynajmniej nie świadomie.
Choć przepraszam, pojawiał się brokat, który teraz jest “super cool”, ale brokat w makijażu uwielbiam i będę do niego wracać nawet jak moda na niego minie 😉

Dzisiejszy makijaż nie jest zlepkiem wszystkich trendów, gdyż wtedy na pewno wyglądałby inaczej.
Wybrałam kilka trendów i na swój sposób połączyłam je w makijażu, starając się by był jak najbardziej użytkowy. Czy mi wyszło ocenicie sami 🙂

Trendy jakie starałam się uwzględnić:

1. graficzna / awangardowa kreska.

Ten trend bardzo mi się podoba, pomimo że za bardzo nie widzę żeby sprawdził się na co dzień, zwłaszcza te odjechane pomysły z wybiegów.
Ja postarałam się by moja jaskółka była graficzna, ale jak najmniej dziwaczna – przez co użyteczna. Postawiłam na samą jaskółkę, bez kreski wzdłuż linii rzęs.

2. Jeden kolor na powiece.

Tutaj chyba nie ma co tłumaczyć.
Choć na wybiegach pojawiają się intensywne barwy, wręcz wymazane kredką – ja postawiłam na brąz, do którego ostatnio się dopiero przekonuje 😉
Użyłam dosłownie 3 kolory z palety Cocoa Blend marki Zoeva (+ rozświetlacz w wewnętrznych kącikach).

3. Neutralne kolory / makeup no makeup .

No “no makeup” to ten makeup nie jest 😉 heh, ale właśnie kolorystyka oczu i ust miała do tego nawiązywać.

4. Szminka nałożona palcami.

Rozmyta na brzegach szminka to myślę jest bardzo fajny trend. Zwłaszcza dla osób które nie lubią, bądź nie umieją wykonać makijażu ust z mocnym zarysem. Ja pokochałam taki efekt w codziennych makijażach, zwłaszcza gdy nie mam za wiele czasu. Szybki do wykonania i przede wszystkim bardziej naturalny.
Użyłam pomadki marki ColourPop o której pisałam tutaj.

5. Róż.

Ten trend jest dla mnie trudny. Ja jestem jedną z tych osób dla których róż mógłby nie istnieć.
Obecny trend na róż nie dość, że wychodzi poza standardowe umiejscowienie tego różu (na skronie) to jeszcze wypiera konturowanie bronzerem.
Myślę, że ten trend się nie utrzyma zbyt długo, bo kobiety za bardzo pokochały konturing.

Ja sama jako bladzioch sięgam po niego by nie wyglądać jakbym była chora. Może i róż w jego zastępstwie dodałby mi “życia”, jednak no nie wiem… chyba mój charakter nie pasuje do takiej słodkiej i niewinnej istotki, tylko i wyłącznie maźniętej różem 😉

Dlatego połączyłam tutaj bronzer z różem. Dodałam więcej różu niż zazwyczaj (jeśli go w ogóle używałam). Nie jestem też przekonana czy efekt mi się podoba. Na szczęście pasuje do włosów 😉
Choć muszę przyznać, że tak abstrahując już od makijaży użytkowych, to mam ochotę zrobić taki mocny makijaż z różem w roli główniej zachodzącym na skronie, niczym z wybiegów ;)

6. Rozświetlona promienna i zadbana cera.

No tutaj to chyba mi nie wyszło ;p Jako posiadaczka cery mieszanej jestem uzależniona od pudrów matujących. W tym makijażu użyłam kremu BB Holika Holika, który przypudrowałam pudrem ryżowym bo nie mogłam znieść tego jak się świeciłam bez niego. No takie zboczenie.
Ale trend bardzo, bardzo fajny. Zwracający uwagę na kondycje skóry, na pielęgnacje. Jestem na tak 🙂

A oto efekt:

takitammotyl, trendy w makijażu 2018, makeup makijażu dzienny, graficzna kreska, kolory nude

takitammotyl, trendy w makijażu 2018, makeup makijażu dzienny, graficzna kreska, kolory nude

takitammotyl, trendy w makijażu 2018, makeup makijażu dzienny, graficzna kreska, kolory nude

takitammotyl, trendy w makijażu 2018, makeup makijażu dzienny, graficzna kreska, kolory nude

oczy, takitammotyl, trendy w makijażu 2018, makeup makijażu dzienny, graficzna kreska, kolory nude

P.S. Gdy pisząc ten post czytałam o trendach (żeby sprawdzić czy dobrze kojarzę fakty) - przeczytałam o trendzie który promuje kreskę na dolnej powiece, najlepiej kolorową lub błyszczącą. Poczułam się niemalże jak kreatorka trendów, gdyż o takim makijażu pisałam Wam już w lipcu zeszłego roku TUTAJ ;)