Jaki krem należy zastosować po mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, który polega na podawaniu pod skórę substancji aktywnych(np. kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy czy mikroelementy). Substancje te są podawane za pomocą strzykawki i igły.

W jakim celu wykonywany jest zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa jest wykonywana, aby poprawić napięcie skóry w obrębie twarzy, szyi, dekoltu lub innych części ciała oraz jest wykonywany w celu redukcji cellulitu. Zabieg ten daje efekt w postaci rewitalizacji skóry oraz jej szybkiego gojenia się. Preparaty wykorzystywane w tym zabiegu są dobierane  indywidualnie, w zależności od zgłaszanego problemu. Mezo terapia igłowa pomaga także w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej, przebarwieniami czy rozstępami, a nawet w leczeniu łysienia. Zabiegi mezoterapii są bardzo skuteczne, ale także mało inwazyjne i bezpieczne dla skóry.

Jak dbać o skórę po zabiegu mezoterapii igłowej?

Twarz po mezoterapii igłowej wygląda zdrowiej i młodziej(jest napięta, elastyczna, a cienie i worki pod oczami zmniejszone, a zmarszczki spłycone). Jednak pacjentka poddająca się zabiegowi powinna mieć świadomość, że zabieg nie kończy się w chwili odstawienia przez kosmetyczkę urządzeń do mezoterapii, gdyż istotna jest późniejsza pielęgnacja skóry po zabiegu. Ważny jest krem po mezoterapii igłowej, który będzie regularnie stosowany po zabiegu. Skóra po zabiegu jest wrażliwsza, a mikroskopijne ślady po igiełkach mogą utrzymywać się nawet do dwóch lub trzech dni po zabiegu. Z tego powodu po zabiegu nakładany na twarz jest specjalny preparat łagodzący opuchliznę i przyspieszający proces regeneracji. Preparat ten należy utrzymać na twarzy jak najdłużej. Z powodu otwartych mikronakłuć bardzo ważne jest oczyszczanie twarzy. W tym celu należy stosować delikatne płyny odkażające używane po zabiegach medycyny estetycznej. Na noc można nałożyć krem antybakteryjny o działaniu nawilżającym. Po porannym oczyszczaniu należy użyć lekkiego kremu nawilżający z wysokim filtrem UV. Warto także w tym okresie zrezygnować z makijażu(co najmniej 24 godziny po zabiegu). Gdy konieczne jest wykonanie makijażu należy stosować  kosmetyki, które nie będą zatykać porów. Po mezoterapii igłowej należy przestrzegać takich zasad jak:

  • unikanie słońca(może spowodować powstawanie przebarwień);
  • zrezygnowanie z basenu, sauny, siłowni, długich kąpieli w wannie czy intensywnego wysiłku fizycznego;
  • zrezygnowanie z opalania(naturalnego i w solarium);
  • suplementacja witaminami(przede wszystkim A, C i E);
  • właściwe nawodnienie organizmu;
  • odpowiednia higiena;
  • unikanie kontaktu ze zwierzętami.