Krem CC. Wszystko co musisz wiedzieć?

Krem CC to produkt reklamowany jako podkład i krem nawilżający. Producenci kremów CC twierdzą, że istnieje dodatkowa korzyść z “korekcji koloru” skóry, stąd nazwa “CC”. Krem ten, ma celować w przebarwione obszary skóry, ostatecznie wyrównując ciemne lub czerwone plamy na skórze. Formuła kremu CC każdej marki jest inna, ale prawie wszystkie te produkty mają kilka wspólnych cech. Aktywne składniki SPF chronią skórę przed uszkodzeniami słonecznymi, a składniki przeciwstarzeniowe – takie jak witamina C, peptydy i przeciwutleniacze – są często podawane w mieszance.

Zalety stosowania kremu CC – zdrowie skóry

Krem CC jest bezkonkurencyjny w zestawieniu z innymi, podobnymi produktami. Po pierwsze, chroni skórę przed szkodliwymi promieniami UV, które mogą prowadzić do fotostarzenia. Producenci niektórych bardziej tradycyjnych podkładów podają, że mają one składniki przeciwstarzeniowe, jednak trzeba pamiętać, że nic nie przeciwdziała starzeniu skóry tak dobrze jak wysoki SPF.

Należy pamiętać, że sam krem CC może nie być wystarczającą ochroną przeciwsłoneczną, podczas wysokiej ekspozycji w ciągu dnia na słońce. Dokładnie sprawdź etykiety produktu, ponieważ ostatnie badania ujawniły, że niektóre popularne składniki w SPF mogą być toksyczne.

Warstwa kremu CC może nie zapewniać tak dużego krycia, jak zwykły podkład, więc możesz nałożyć trochę więcej, jeśli chcesz uzyskać idealny wygląd cery. Zwolennicy kremu CC, twierdzą, że działa on odżywiająco, ochronnie i poprawia wygląd skóry bez  poświęcenia czasu na używanie produktów do korekcji kolorytu.

Jak używać kremu CC?

Krem CC nakładaj na suchą i oczyszczoną cerę. Możesz użyć go samodzielnie lub jako bazę pod podkład. Wyciśnij niewielką ilość produktu z tuby. Zawsze możesz później dołożyć więcej, ale lepiej zacząć od mniejszej ilości, niż przesadzić. Użyj palców lub beauty blendera, aby nałożyć go na twarz. Pamiętaj, aby zarówno ręce, jak i gąbka były czyste podczas nakładania produktu.

Zwróć szczególną uwagę na miejsca lub zmiany trądzikowe, które chcesz zakryć, takie jak cienie pod oczami lub przebarwienia na linii szczęki.  Zakończ lekką warstwą pudru, na przykład matującego, aby uzyskać idealne wygładzenie, lub nałóż podkład tak, jak zwykle na krem CC, jeśli chcesz uzyskać lepsze krycie i bardziej wyjściowy efekt.

Jak wybrać krem CC?

Kremy CC są świetnym wyborem dla osób, które nie lubią efektu mocnego krycia, lecz jednak chcą ukryć niedoskonałości takie jak cienie pod oczami, niewielkie blizny czy zmiany trądzikowe. Sprawdzi się dla każdego typu cery, pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni krem dla naszych potrzeb.

Przed zakupem kremu CC, ważne jest, aby wybrać odpowiedni odcień, który pasuje do naszej skóry. Niektóre marki oferują bardzo szeroką gamę kolorystyczną. Tradycyjnie kremy BB i CC, które pochodzą z Azji, dostępne są tylko w bardzo jasnych odcieniach i tonach. W dzisiejszych czasach, dostępne jest mnóstwo odcieni, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Produkty są często dostępne w rozmiarach mini lub próbek, więc łatwo jest sprawdzić, czy wybrany odcień jest odpowiedni, bez wydawania dużej ilości pieniędzy.

Jeżeli walczysz z zaczerwienieniem lub widocznymi zmarszczkami, wybierz krem CC na podstawie problemów, które chcesz rozwiązać. Formuły CC z zielonym odcieniem zapewniają doskonałe krycie dla czerwonej, plamistej skóry. Jeśli chcesz zmniejszyć widoczność zmarszczek, wybierz produkt, który zawiera składniki przeciwstarzeniowe i wypełnia zmarszczki.

Porady co do stosowania kremu CC

  • Jeśli wybrany krem CC nie nawilża, nie zapomnij regularnie nawilżać i wybrać produkt odpowiedni dla Twojego rodzaju skóry.
  • Nie wszystkie kremy CC oferują ten sam rodzaj krycia. Być może będziesz musiał wypróbować kilka produktów, aby znaleźć odpowiedni dla swojego odcienia i rodzaju skóry.
  • Jeśli masz skłonność do wyprysków, wybierz lekką, bezolejową formułę, aby zapobiec zatykaniu porów.