Wszystko o zabiegu kwasami

Ludzie coraz bardziej zaczynają dbać o siebie i swoje ciało. Zwłaszcza jeśli chodzi o wygląd skóry na całym ciele. Stosują różnego rodzaju suplementy diety lub kosmetyki. Jednak one nie zawsze przynoszą wymarzone efekty. Czasami znikome albo ich w ogóle nie ma. Dlatego w dzisiejszych czasach można znaleźć także inne rozwiązania. Warto udać się do kosmetyczki. Kto jak nie ona będzie bardziej wiedziała co trzeba użyć, aby nasza skóra wyglądała naprawdę dobrze i była odświeżona? To jest specjalistka w swoim fachu więc warto jej zaufać w tych sprawach. Nie każdy wie, że do poprawy kondycji naszej skóry stosuje się różnego rodzaju kwasy. Dlatego, też w niniejszym artykule zostanie omówiony sposób na poprawę wyglądu skóry jakim jest używanie kwasów.

Zdrowie cery. Po co i jakie kwasy używane są do poprawy skóry?

Warto wspomnieć, iż kwasy to popularny i obecnie najczęściej stosowany sposób na poprawę wyglądu skóry. Wszystko dlatego, że efekt jest widoczny. Chociaż może na początku tego nie będzie widać. Wszystko dlatego, że zawsze bezpośrednio po zabiegu, nasza skóra może, ale oczywiście nie musi być zaczerwieniona oraz podrażniona. Jednak to nie wszystkie skutki uboczne. Można zaliczyć do nich także łuszczenie się i pieczenie skóry. Należy wspomnieć, że podczas gdy kwas oraz jego stężenie zostaną źle dobrane, problem z regeneracją skóry może być poważny. Jednak jeśli wszystko będzie dobrze przygotowane i wykonane to regeneracja naszego naskórka przebiegnie dość szybko. Już nawet po kilku dniach nie będzie widać śladu, że ktokolwiek miał wykonywany zabieg kosmetyczny. Stan skóry także ulegnie bardzo dużej poprawie. Co zrobić, aby nasza skóra szybko się zregenerowała? W tym przypadku
warto zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry po kwasach. Tylko co będzie dla nas korzystne? Jakich kosmetyków, kremów używać? Jeszcze dużo osób zadaje sobie pytanie jak długo łuszczy się skóra po kwasach?

Na początku trzeba zaznaczyć, iż łuszczenie, schodzenie skóry jest naturalnym i normalnym procesem po tego typu zabiegach. Skóra schodzi po zabiegu ]w różnych formach (od płatków skóry do lekkiej wylinki). Tego etapu niestety nie da się ominąć ani przyspieszyć. Każda skóra jest inna i oczywiście jest to sprawa indywidualna. Bardzo ważne jest to, iż wszystko powinno dziać się w swoim tempie. Z jakiej części ciała najpierw zaczyna schodzić skóra? Przeważnie zaczyna się od okolic nosa oraz w bruzdach nosowo-wargowych. Ile trwa ten proces to ciężko powiedzieć bo nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jednak przeważnie samo schodzenie skóry może trwać od kilku dni do nawet 1,5 tygodnia. Wszystko zależy od kwasu i stężenia jakie było użyte. Najgorzej skóra łuszczy się w pierwszych 3-4 dniach od zabiegu.

Kwasami, które są najczęściej stosowanymi na twarz są między innymi: kwasy BHA, kwasy AHA oraz kwasy PHA. Jakie kosmetyki stosować po? Na rynku można znaleźć bardzo dużo produktów, które mogą okazać się odpowiednie po tego typu zabiegach. Ale jednak najczęściej kobiety stosują kremy z filtrem SPF. Najlepszy krem to jednak taki, który posiada SPF 50. Warto dodać, że takie zabiegi wykonuje się przeważnie zimą. Taki krem z filtrem można stosować nawet przez cały rok. Dodatkowo warto zaopatrzyć się wtedy także w kosmetyki, które mają działanie łagodzące i kojące. W tym przypadku dobrze sprawdzi się na pewno żel aloesowy lub taki, który zawiera ekstrakty z alg. Nie powinno się stosować po zabiegu żadnych peelingów drobnoziarnistych.

Podsumowując niniejszy artykuł warto zaznaczyć, że zabiegi złuszczające na skórę twarzy są bardzo dobrym pomysłem. Szczególnie jeśli ktoś ma problemy trądzikowe lub skórę tłustą. Jednak nie zawsze efekty będą po pierwszym zabiegu. Niekiedy może okazać się, że taki zabieg będzie trzeba powtórzyć po jakimś czasie. To wszystko zależy od wielkości problemów skórnych.