Sprawdzone porady, aby wyglądać dobrze bez makijażu.

Makijaż dla wielu kobiet jest nieodłącznym elementem codziennej rutyny. Wiele z nich wręcz wstydzi się bez niego pokazać, nawet najbliższym członkom rodziny, czego powodem są kompleksy. Warto przede wszystkim zdać sobie sprawę, że nikt nie ma idealnie gładkiej cery, jednak są sposoby, by bez makijażu wyglądać i poczuć się pięknie! 

Zmień swoje nawyki żywieniowe i zadbaj o sen

Jest wiele sposobów i porad jak dobrze wyglądać bez makijażu, jednak dieta to kluczowy czynnik wpływający na wygląd naszej cery. Źle skomponowana może powodować liczne wypryski czy pogłębiające się zmarszczki, nawet w młodym wieku, co może często jest powodem licznych kompleksów i braku pewności siebie.

Spożywanie zbyt dużej ilości produktów o wysokim indeksie glikemicznym, to jeden z powodów powstawania licznych stanów zapalnych na naszej cerze. Do takich produktów zaliczamy fast foody, alkohol, niektóre gotowane warzywa i słodycze.

Przyczyną trądziku może być również nadmiar nabiału w naszej diecie, a właściwie nietolerancja laktozy. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że cierpimy na tę przypadłość, co skutkuje znaczącym pogorszeniem się stanu skóry, lecz również zmagamy się ze wzdęciami czy bólami brzucha. Gdy zmagamy się z takmi dolegliwościami, warto odstawić produkty z laktozą na 3-4 tygodnie i zobaczyć, czy problem się zmniejszył.

Równie ważne są także sen i nawadnianie organizmu. W przypadku niewystarczającej ilości snu, nie pomoże nawet najlepszy krem czy maseczka. Cera nawodniona, to cera elastyczna, bez pogłębionych zmarszczek i z pięknym kolorytem. Odpowiednia ilość snu wpływa podobnie na stan cery jak woda. Cały organizm podczas głębokiego snu się regeneruje, a co za tym idzie – również nasza cera.

Odpowiednia pielęgnacja jako drugi krok do pięknej cery

Kolejnym ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest pielęgnacja. Nie wystarczy raz dziennie przepłukać twarzy wodą i nałożyć pierwszy lepszy krem. Zadbajmy o to, aby w naszej pielęgnacji znalazły się produkty nawilżające, produkty ze składnikami aktywnymi oraz krem z filtrem SPF 50!

Pierwszy krok pielęgnacji – oczyszczanie

Najważniejszym etapem pielęgnacji, jest przygotowanie skóry do zabiegu. Rano wystarczy umycie skóry pianką lub żelem do twarzy, natomiast wieczorem, należy wykonać oczyszczanie dwuetapowe. Pierwszy etap to zmycie makijażu, oraz kremu z filtrem produktem o tłustej bazie, np. masełkiem do demakijażu lub płynem do demakijażu. Po wykonaniu go, spłukujemy wodą, a następnie używamy produktu myjącego takiego jak żel do twarzy, emulsja myjąca, czy pianka.

Składniki aktywne w pielęgnacji

W zależności od potrzeb skóry, należy do swojej pielęgnacji dodać składniki aktywne, np. niacynamid, retinol, witaminę C. Takich produktów znajdziemy na drogeryjnych półkach całą masę. Dostępne są w formie serum o różnym stężeniu, w produktach myjących, czy tonikach. Dodatkowo nie zapominaj o produktach nawilżających, które należy stosować każdego dnia.

Krem z filtrem na co dzień – podstawa cery bez przebarwień i zmarszczek

Należy również do codziennej pielęgnacji dołączyć krem z filtrem 50. Jest to najważniejsza rzecz, bez której nasza cera nigdy nie będzie wyglądała idealnie. Używanie SPF codziennie rano i replikowanie go w ciągu dnia to klucz do skóry bez przebarwień i bez zmarszczek, gdyż to głównie promieniowanie UV, wpływa na starzenie się skóry (tzw. fotostarzenie). Szczególnie istotne jest stosowanie filtru w przypadku, gdy używamy w pielęgnacji składników fotouczulających, takich jak silne kwasy, retinol. Aby wzmocnić działanie kremu z filtrem, warto pod spód stosować serum z witaminą C. Pamiętaj, że krem z filtrem należy zmywać dwuetapowo.