Wybierz swoją mała czarną

Mała czarna to sukienka na każdą okazję. Można wybierać spośród wielu fasonów, zarówno z falbanami, jak i koronką. Swoje istnienie zawdzięcza Coco Chanel, która była znana głównie projektowania prostych i uniwersalnych ubrań. Czy mała czarna wyznacza sztywne standardy czy jest tu miejsce na trochę ekstrawagancji?

Jak wybrać małą czarną?

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jaki to materiał. Mała czarna powinna być drugą skórą, dlatego także powinna się dobrze nosić. Posiada ona też dużo fasonów, od zupełnie prostych po rozkloszowane sukienki.  Ciekawą pozycją jest czarna sukienka koronkowa rozkloszowana, która ze względu na wstawki koronkowe nada elegancji. Prawidłowo dobrany rozmiar odsłoni nieco atutów. Niestety źle dobrany rozmiar nie będzie wyglądał zbyt dobrze. Za mała sukienka będzie nienaturalnie przylegać do ciała, a za luźna ukryje atuty danej figury. Statystyki pokazują, że wiele kobiet przyciąga zbyt dużo uwagi do noszonych metek. Czasami lepiej nosić większy numer, niż za mały. Wybór rozmiaru może być dla wielu kobiet problematyczne. Warto pamiętać, że jest różnica pomiędzy sukienką opiętą a przylegającą do ciała.

Moda. Nie potrafisz wybrać?

Przytłaczają Cię coraz to bardziej ekstrawaganckie fasony? Postaw na klasykę, czyli rozkloszowany dół i koronkową górę. Ten fason zawsze będzie dobrze wyglądać, ponieważ koronka nigdy nie wychodzi z mody. Cekiny i tiule należy wybierać ostrożnie, bo co za dużo to niezdrowo. Niektóre zakupy dobrze jest przemyśleć. Gdy nie potrafisz wybrać odpowiedniego fasonu, to musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Jakie materiały lubisz? Czy lubisz sukienki ekstrawaganckie czy może proste, bez udziwnień? Kiedy odpowiesz sobie na te kilka pytań, to powinnaś wiedzieć. Nie warto się sugerować najnowszą modą, ponieważ to kobieta powinna się dobrze czuć w takiej sukience. Kilka szczegółów potrafi sprawić, że ta jedna sukienka może się okazać tą jedyną. Zdecydowanie się na wstawki koronkowe trzeba wiedzieć, że jest ona ponadczasowa. Wszywa się je nie tylko do eleganckich kreacji, ale także do strojów sportowych, co jest jednym z najnowszych trendów.

Wybór sukienki dla niektórych kobiet może być banalny, ale dla niektórych jest to bardzo problematyczna sytuacja. Nie zawsze uda się wybrać tę jedyną sukienkę, która będzie uniwersalnym strojem na wszystkie okazje. Na wybór takiej sukienki przekłada się wiele czynników, które trudno znaleźć w tej jednej sukience. Wiele kobiet zwykle nie ma lub nie udało im się znaleźć tej jednej sukienki.