Czy warto kupić kosmetyki mineralne?

Bardzo dużo ludzi zaczęło coraz bardziej dbać o siebie i swoje ciało. W jaki sposób? Jedni chodzą na siłownię, drudzy stosują suplementy diety, a jeszcze inni stosują różnego rodzaju kosmetyki. Jakie kosmetyki są najlepsze? To ciężkie pytanie, gdyż każda cera jest inna. Każdemu przypasuje inny kosmetyk. Jednak najlepsze kosmetyki to takie, które mają dobry skład i są wyprodukowane z naturalnych produktów, bez żadnej chemii. Czy ktoś słyszał o czymś takim jak kosmetyki mineralne? Na pewno tak, ale nie wszyscy wiedzą czym one w ogóle są. Dlatego, też niniejszy artykuł ma za zadanie przybliżyć to pojęcie.

Czym są kosmetyki mineralne?

Na pewno duża część osób kiedykolwiek zadała sobie pytanie typu: kosmetyki mineralne co to w ogóle jest? Otóż jest to nic innego jak preparat, który jest wyjątkowo bardzo delikatny dla skóry. Kosmetyki te zostały stworzone głównie i w sumie tylko po to, aby można było nakładać je na naszą skórę. Kiedy? Na pewno takie kosmetyki będą bardzo przydatne po różnego rodzaju zabiegach, typu peeling laserowy, mikrodermabrazja oraz po botoksie. Warto wspomnieć, iż ich bardzo delikatna formuła pozwala nam wykonywać na nie makijaż. I to także po dość skomplikowanych operacjach plastycznych czy dermatologicznych twarzy.
Według niektórych źródeł historia kosmetyków mineralnych sięga już lat 70 XX wieku. Ponadto takie preparaty to według niektórych bardzo zdrowa alternatywa pielęgnacyjna. Dlatego tak ciężko w obecnych czasach kobietom obejść się bez nich. Takie kosmetyki są ogólnodostępne na obecnym rynku w większości drogerii. Jednak takie środki można kupować także przez Internet, oczywiście z zaufanych źródeł. Jakie kosmetyki są stworzone w wersji mineralnej? Zaliczyć do nich można między innymi: W ofercie kosmetyków mineralnych na rynku możemy nabyć produkty do makijażu takie jak np.:

  • pudry,
  • korektor,
  • podkłady,
  • bronzery,
  • cienie do powiek,
  • cienie do brwi,
  • róże.

Czy ktoś wie jakie składniki mogą znajdować się w takich kosmetykach? Jeśli nie to warto o tym wspomnieć. Zaliczyć do nich możemy przede wszystkim: Tlenek cynku, Dwutlenek tytanu, Mika, Tlenek żelaza, tlenek manganu, chromu, Kaolin.
Dlaczego kosmetyki mineralne są tak bardzo popularne? Dzięki temu, że mają antybakteryjne i przeciwzapalne właściwości są one szczególnie polecane osobom, które mają duże skłonności do trądziku lub po prostu mają cerę bardzo problemową. Chodzi o cerę tłustą lub mieszaną. Produkty te są bardzo cenione. A wszystko dlatego, iż nie zapychają one porów oraz pochłaniają nadmiar sebum. Dodatkowo łagodzi wszystkie powstałe podrażnienia. Takie kosmetyki mogą pomóc przy cerach, które mają skłonności do alergii. Ważne jest też to, że kryją niedoskonałości, więc dla osób, które wstydzą się swoich problemów. Kryją w sposób dyskretny.

Każde kosmetyki mają swoje plusy i minusy. Również te pochodzenia mineralnego mają wady i zalety. Zaletą na pewno jest to, iż w kosmetykach nie ma w ogóle alkoholu. Ich ekologiczny skład oznacza, że produkty nie mają w ogóle terminu ważności. Kosmetyki nie szkodzą środowisku i nie były i nie są testowane na zwierzętach. Poza tym mają filtry przeciwsłoneczne. Filtr mineralny ma ważną cechę. Chodzi o to, że nie wnika on w głąb skóry. Przez co tworzy na jej powierzchni cienką warstwę ochronną. To dzięki temu nie podrażnia i nie uczula. Nakładać je można zarówno na sucho jak i na mokro, więc bez problemu można użyć jakiegoś kremu przed nałożeniem na przykład pudru. Nakładamy produkty albo za pomocą pędzla albo opuszkami palców. Kosmetyki mineralne nie są skomplikowane i dość łatwo je nałożyć, ale trzeba nabrać do tego wprawy. Jeśli chodzi o wady to na pewno nie są one takie trwałe jak pozostałe kosmetyki, które istnieją na rynku.

Jeśli ktoś ma ochotę kupić i używać kosmetyki mineralne to jak najbardziej to dobry pomysł. Warto przed kupnem zasięgnąć opinii innych osób.