Jaką formę colostrum wybrać?

Ludzie coraz bardziej zaczynają dbać o siebie i swoje zdrowie. Jedni stosują kosmetyki, a jeszcze inni wolą suplementy diety. Każdy ma swój sposób na poprawę wyglądu swojego ciała i zdrowia. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić czym jest colostrum. Nie każdy zapewne wie, co to słowo oznacza. Dlatego, też warto zapoznać się z treścią tekstu. Na początku warto wspomnieć, iż zainteresowanie siarą bydlęcą w ostatnim czasie znacznie urosło. I oczywiście rośnie dalej. Dlaczego tak jest? Według niektórych źródeł naukowych, które można znaleźć chociażby w Internecie ma to duży związek z łączeniem suplementowania colostrum bovinum, a poprawą pracą układu immunologicznego. Warto także dodać, iż obecnie na polskim rynku można znaleźć coraz to nowszych producentów, którzy w dużym stopniu wykorzystując składnik w swoich produktach. Jest to oczywiście nic innego jak suplement diety występujące w różnych formach, między innymi w formie tabletek, kapsułek lub zawiesin. Składnik można znaleźć także w kremach do twarzy i ciała czy różnego rodzaju kosmetykach przeznaczonych do włosów. Wybór może okazać się trudny. Wszystko dlatego, że produktów jest na prawdę dużo i są one różnorodne. Dlatego, też kupno najskuteczniejszej postaci colostrum może okazać się trudne. Zadajmy sobie pytanie Colostrum jakie wybrać?

Co to jest colostrum i jaka jest najlepsza jego forma?

Jeśli nikt do tej pory nie słyszał o takim pojęciu to Colostrum jest to tzw. siara. Jest ona produkowana przez nic innego jak gruczoły mlekowe ssaków zarówno pod koniec ciąży jak i w pierwszych godzinach po porodzie. Ponadto siara ta zawiera bardzo dużą ilość różnych substancji, które są aktywne biologicznie, typu witaminy i minerały. Ważną informacją dla wszystkich może okazać się także to, iż jest to naturalny produkt. I jest on pomocny w walce z poprawą naszego zdrowia. Na co działa? Przede wszystkim wspomaga i reguluje on odporność. Aby wyprodukować te suplementy to wykorzystywana jest do tego siara pochodząca od bydląt, kóz, owiec czy też końska.
Siara posiada bardzo dużo składników bioaktywnych do których można zaliczyć:
Immunoglobuliny, Laktoferyna, Lizozym, Białka kazeinowe i serwatkowe; Kolostronina, Laktoalbumina,Witaminy: A, B1, B2, B6, C, E; magnez, wapń, fosfor, sód, potas.
Teraz warto dodać na co pomaga colostrum. Otóż ma on działanie: przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwalergiczne, przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybiczne oraz przeciwnowotworowe.

Pytanie nasuwa się jedno, jaką formę siary wybrać? Skoro jest wiele możliwości to warto najpierw zapoznać się z ofertami w internecie. Warto poczytać opinie o produktach. Ponadto musimy się zastanowić czego my tak naprawdę szukamy. Możemy wybrać:

  • kapsułki,
  • płyn do picia,
  • tabletki doustne,
  • tabletki do ssania,
  • proszek w saszetkach lub puszkach,

A może jednak wolimy, aby siara znajdowała się w kosmetykach? Czemu nie. Tylko w jakich kosmetykach możemy ją spotkać? Otóż to nic trudnego. Zaraz wszystkiego będzie można się dowiedzieć. Otóż kosmetykami są między innymi: krem z colostrum, tonik, serum, maść, szampon, maski do włosów oraz pomadka do ust. Jaką formę wybierzemy to zależy od nas samych. Jednak wiadomo, że inna postać będzie odpowiednia dla małych dzieci a inna dla osób dorosłych.

Podsumowując niniejszy artykuł warto wspomnieć, że stosowanie tego typu produktu jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza, że jest naturalny i zamiast zaszkodzić to pomoże i to na dolegliwości na które chorujemy. Jak długo trzeba stosować siarę? To zależy na co ma pomóc. I od stopnia problemu lub rozwoju infekcji. przeważnie w profilaktyce stosuje się ją przez 15 dni w podwójnej dawce i 30 dni w pojedynczej. Gdy mamy infekcję sezonową 15 dni większa dawka, 30 dni mniejsza. Jeśli zaś mamy nawracające infekcje i przewlekłe dolegliwości: 15 dni dawka podwójna, 3 miesiące mniejsza dawka.