Kiedy wykonywać peeling twarzy?

Peeling to określenie oznaczające złuszczanie skóry, które następuje przez wymazywanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Peeling skóry można wykonać w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych oraz w domu.

Jakie korzyści przynosi wykonywanie peelingu twarzy?

Peeling do twarzy ma za zadanie przede wszystkim pobudzić skórę twarzy i jej mikrokrążenie. W trakcie peelingu wykonywany jest mikromasaż, który sprawia, że skóra zaczyna intensywniej pracować oraz tworzyć większą ilość włókien kolagenowych i elastynowych pozwalających utrzymać gładkość i elastyczność skóry twarzy. Po wykonanym peelingu skóra jest ładniejsza i nabiera promiennego kolorytu(dzięki poprawionemu ukrwieniu) oraz jest przygotowana na kolejne zabiegi pielęgnacyjne.

Kiedy zdecydować się na peeling w gabinecie kosmetycznym? Informacje

Chociaż obecnie dostępna ilość produktów na rynku umożliwia wykonanie peelingu w domu czasem warto zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalisty. Jest to wskazane głównie dla osób borykających się z takimi problemami jak:

  • trądzik,
  • przebarwienia,
  • zmarszczki.

Warto wziąć pod uwagę, że profesjonalny peeling wykazuje silniejsze działanie na skórę niż ten wykonany produktami ze sklepowych półek. Dodatkowo kosmetyczka dobiera odpowiedni preparat, aby walczyć z dokuczającymi problemami skórnymi. W przypadku problemów skórnych należy skonsultować z kosmetyczką zarówno częstotliwość wykonywania peelingu jak i jego rodzaj.

Jak wybrać rodzaj peelingu?

Na wybór peelingu do twarzy powinien wpływać przede wszystkim jeden czynnik, czyli rodzaj naszej skóry oraz towarzyszące jej niedoskonałości. Posiadaczki cery łojotokowej powinny wybrać peeling ziarnisty(oparty na sproszkowanych łupinkach nasion). Taki peeling złuszczy skórę mechanicznie, pozwoli na odblokowanie porów i zapewni efekt delikatnego masażu poprawiającego ukrwienie skóry. Skóra po takim peelingu będzie lekko zaróżowiona i odświeżona. Jak często robić peeling twarzy? W przypadku cery łojotokowej ważne jest, aby peeling był wykonywany regularnie, gdyż wtedy przyniesie oczekiwany efekt poprzez zmniejszenie ilości sebum tworzonego przez gruczoły łojowe. Jedynym zastrzeżeniem jest trądzik, gdyż osoby mające z nim problem powinny skonsultować częstotliwość wykonywania peelingu z dermatologiem.
Z kolei dla osób z cerą mieszaną lub szarą i zmęczoną zaleca się produkty złuszczające z syntetycznymi kuleczkami, których działanie jest delikatniejsze. Pozwoli to na łagodniejsze usunięcie martwego naskórka i zanieczyszczeń oraz dodatkowo rozświetlić i zregenerować naskórek.
Osoby posiadające cerę suchą, wrażliwą i naczynkową, która jest cienka i delikatna, powinny zrezygnować z korzystania z peelingu. Ścieranie przy pomocy peelingu takiego rodzaju naskórka może dodatkowo osłabiać barierę ochronną skóry. Dopuszczalne jest stosowanie od czasu do czasu peelingu enzymatycznego czy delikatnej maseczki peelingującej.

Jak wykonywać peeling?

W przypadku skóry delikatnej peeling nie powinien być wykonywany zbyt często. Natomiast osobom ze skórą łojotokową wystarczy peeling do dwóch razy w tygodniu. Skórze mieszanej i zmęczonej peeling przyda się raz w tygodniu.
Peeling należy wykonywać w sposób właściwy. W trakcie nakładania peelingu nie jest zalecane zbyt mocne i intensywne pocieranie skóry, powinno to być w formie delikatnego masażu, którym nie uszkodzimy naskórka. Peeling ziarnisty trzeba nakładać na wilgotną skórę, aby zapobiec mocnemu podrażnieniu skóry. Powinien także zostać dobrze zmyty wodą. Peeling z kuleczkami można nakładać na suchą skórę, aby wykonać masaż palcami zwilżonymi wodą. Z kolei peeling enzymatyczna nakłada się na twarz cienką warstwą jak maseczkę, aby po kilkunastu minutach uzyskała wygląd gumy. Po tym trzeba go usunąć jednocześnie pocierając lekko naskórek.