Czy warto robić rzęsy 3d?

Rzęsy 3D mają za zadanie zapewnić na oku efekt pięknego wachlarza. Po zabiegu rzęsy są bardzo gęste, ale powinny wyglądać bardzo naturalnie. Rzęsy 3D umożliwiają zaoszczędzenie sporo czasu podczas codziennego makijażu, gdyż nie wymagają tuszowania czy podkręcania. Profesjonalnie wykonane rzęsy 3d nie obciążają oka.

Dla kogo przeznaczone są rzęsy 3d?

Zwykle na rzęsy 3d decydują się kobiety, których rzęsy są rzadkie lub rosną prosto. Piękne rzęsy zapewniają odpowiednią oprawę oczu oraz pozwalają na rezygnację z używania tuszu do rzęs czy eyelinera. Tego rodzaju rzęsy pozwalają uzyskać wyrazisty efekt kociego oka, a spojrzenie staje się o wiele bardziej wyraziste. Przedłużanie rzęs metodą objętościową polega na dodaniu rzęsom objętości za pomocą kilkukrotnego ich pomnożenia. Efekt zastosowania tych metod może być delikatny i naturalny lub spektakularny i bardzo widoczny. Przedłużanie rzęs metodą 3D to także świetny wybór dla kobiet o cienkich i rzadkich rzęsach.

Zalecenia-rzęsy 3d jak zrobić? Informacje

Jeszcze przed doczepieniem rzęs metodą 3D trzeba właściwie się przygotować. Na zabieg konieczne jest przyjście bez makijażu oczu, aby nie trzeba było tracić czasu na demakijaż. Zabieg doczepiania rzęs 3d trwa długo- zazwyczaj od 2,5 do 3 godzin. Po wykonanym zabiegu należy unikać:

  • tłustych kremów pod oczy,
  • dwufazowych płynów do demakijażu, a nawet
  • spania na brzuchu.

Przez 48 godzin po zabiegu trzeba unikać moczenia rzęs. Ważne jest również, aby rzęsy 3d codziennie przeczesywać szczoteczką, która wręczy nam stylistka rzęs. Rzęsy mogą być myte tylko, co jakiś czas, delikatnym płynem do demakijażu lub wodą. Dzięki temu rzęsy dłużej się utrzymają i będą wyglądać ładniej.
Zadaniem przedłużania rzęs 3d jest wydłużenie każdej z rzęs oraz zwiększenie ich objętości. Rzęsy 3D uzyskuje się dzięki przedłużeniu metodą objętościową, która polega na przyklejaniu do każdej naturalnej rzęsy trzech rzęs sztucznych. Zabieg odbywa się następującymi etapami:

  • pierwszy etap to bardzo dokładny demakijaż, odtłuszczone rzęsy oraz zdjęcie szkieł kontaktowych;
  • kolejnym etapem jest zabezpieczenie dolnych rzęs specjalną taśmą, aby nie stykały się z górnymi;
  • następnie za pomocą pęsety do każdej naturalnej rzęsy doczepiane są trzy sztuczne rzęsy, które przyklejane są specjalnym klejem do góry, spodu lub do boku naturalnej rzęsy(w odległości 0,5 – 1 mm od skóry);
  • kolejnym krokiem jest przeczesanie rzęs szczoteczką;
  • dopiero teraz możliwe jest odklejenie taśmy.

Czym muszą charakteryzować się rzęsy 3d?

Rzęsy 3d muszą przede wszystkim być elastyczne, gdyż przy takiej objętości łatwo mogłyby się poplątać. Często wykorzystywane w salonach są rzęsy syntetyczne z domieszką jedwabiu(ich cechami charakterystycznymi są lekkość, elastyczność, nie uczulają oraz zachowują swoje właściwości w różnych warunkach). Efekt rzęs 3d utrzymuje się zwykle maksymalnie do 6 tygodni. W trakcie użytkowania rzęsy wypadają i dlatego też zaleca się regularne uzupełnianie co 2-3 tygodnie.

Jak powinny wyglądać przygotowania do zabiegu zagęszczania i przedłużania metodą 3d?

Chcąc odpowiednio przygotować się do zabiegu zagęszczania i przedłużania rzęs metodą objętościową 3D należy dzień wcześniej wykonać hennę na górnych rzęsach, co ułatwi pracę podczas zabiegu, aby uzyskać naturalny efekt warto przyciemnić także dolne rzęsy(nie będą kontrastowały z górnymi). W dniu zabiegu zagęszczania rzęs na co najmniej dwie godziny wcześniej warto zrezygnować z napojów podwyższających ciśnienie(kawa czy energy-drinki), gdyż mogą powodować drżenie powiek. W dniu zabiegu lepiej jest też zrezygnować z moczopędnych napojów, owoców i warzyw, gdyż sam zabieg trwa od 2 do 3 godzin, a w trakcie zabiegu wizyta w toalecie jest niemożliwa. Przed zabiegiem warto zmyć makijaż preparatem beztłuszczowym. Należy pamiętać, że sztucznych rzęs nie przemywamy tłustymi produktami.